DIEF | Digitalni repozitorij Instituta za etnologiju i folkloristiku
Početna
Probrano po:
Ceribašić, Naila
Prikazano 1-100 od 635 zapisa
Faseta
Lista
Mreža
Po stranici: 100
10
25
50
100
Sortiranje zapisa
Glavni metapodatak (A->Z)
Glavni metapodatak (Z->A)
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Ladimirevci (Osječko-baranjska ž.), KUD "Šokadija" - nekoliko pjevačica, violinista Slavko Noveselić i tamburaši.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Ladimirevci (Osječko-baranjska ž.), KUD "Šokadija" - nekoliko pjevačica, violinista Slavko Noveselić i tamburaši.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Ladimirevci (Osječko-baranjska ž.), KUD "Šokadija" - ženska pjevačka skupina, violinista Slavko Noveselić i tamburaši.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Ladimirevci (Osječko-baranjska ž.), KUD "Šokadija" - ženska pjevačka skupina.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Ladimirevci (Osječko-baranjska ž.), KUD "Šokadija" - ženska pjevačka skupina.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Ladimirevci (Osječko-baranjska ž.), KUD "Šokadija" - ženska pjevačka skupina.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Andrijaševci (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Rokovci-Andrijaševci", 16.1.1999. - samičar Marinko Dekanić (snimljen sa samicom).
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Andrijaševci (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Rokovci-Andrijaševci", 16.1.1999. - samičar Marinko Dekanić (snimljen sa samicom).
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Andrijaševci (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Rokovci-Andrijaševci", 16.1.1999. - samičar Marinko Dekanić (snimljen sa samicom).
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Andrijaševci (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Rokovci-Andrijaševci", 16.1.1999. - mješovita pjevačka skupina pri stanci.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Rajevo Selo (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Sava", 16.1.1999. - stari tamburaši
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Rajevo Selo (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Sava", 16.1.1999. - mali tamburaši (žena u bijeloj majici je Manda Strepački, voditeljica KUD-a).
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Rajevo Selo (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Sava", 16.1.1999. - stari tamburaši i pjevačka skupina.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Rajevo Selo (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Sava", 16.1.1999. - stari tamburaši i pjevačka skupina.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Rajevo Selo (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Sava", 16.1.1999. - stari tamburaši i pjevačka skupina.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Rajevo Selo (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Sava", 16.1.1999. - stari tamburaši, pjevačka skupina i Vito Gospodnetić (s leđa)
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Rajevo Selo (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Sava", 16.1.1999. - stari tamburaši i pjevačka skupina.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Drenovci (Vukovarsko-srijemska ž.), u kući Marka Zečevića, 16.1.1999. - Stjepan Đurković (tajnik SAKUD-a Vukovarsko-srijemske ž.; u prvome planu), Vido Bagur, Marko Zečević, njegova supruga i unuk.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Drenovci (Vukovarsko-srijemska ž.), u kući Marka Zečevića, 16.1.1999. - samičar Marko Zečević (snimljen bez samice).
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Babina Greda (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Mijat Stojanović", 15.1.1999. - Blanka Žakula (prva slijeva) i članovi muške pjevačke skupine.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Babina Greda (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Mijat Stojanović", 15.1.1999. - muška pjevačka skupina
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Babina Greda (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Mijat Stojanović", 15.1.1999. - muška pjevačka skupina (prvi zdesna je voditelj Ilija Babić)
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Babina Greda (Vukovarsko-srijemska ž.), KUD "Mijat Stojanović", 15.1.1999. - muška pjevačka skupina (prvi zdesna je voditelj Ilija Babić)
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Vranovci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Vranovci-Bukovlje", 15.1.1999. - voditeljica Marica Mišković Vidi Baguru pokazuje plesni korak
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Vranovci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Vranovci-Bukovlje", 15.1.1999. - starija pjevačica koja nije pjevala, ali je komentirala izvedbe
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Vranovci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Vranovci-Bukovlje", 15.1.1999. - ženska pjevačka skupina
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Vranovci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Vranovci-Bukovlje", 15.1.1999. - ženska pjevačka skupina
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Donja Bebrina (Brodsko-posavska ž.), KUD "Kolo", 14.1.1999. - muška pjevačka skupina (prvi zdesna je voditelj Mata Baboselac).
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Donja Bebrina (Brodsko-posavska ž.), KUD "Kolo", 14.1.1999. - muška pjevačka skupina (prvi zdesna je voditelj Mata Baboselac).
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Donja Bebrina (Brodsko-posavska ž.), KUD "Kolo", 14.1.1999. - muška pjevačka skupina (prvi zdesna je voditelj Mata Baboselac).
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Donji Andrijevci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Tomislav", 14.1.1999. - tri starije pjevačice (druga slijeva je Marija Ćipuzović) i Vido Bagur.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Donji Andrijevci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Tomislav", 14.1.1999. - ženska pjevačka skupina.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Donji Andrijevci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Tomislav", 14.1.1999. - gajdaš Tomislav Jagnjić i tamburaški sastav.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Donji Andrijevci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Tomislav", 14.1.1999. - tamburaški sastav KUD-a.
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Donji Andrijevci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Tomislav", 14.1.1999. - Dragan Dražić i tri starije pjevačice (prva slijeva je Marija Ćipuzović)
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Donji Andrijevci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Tomislav", 14.1.1999. - muška pjevačka skupina (prvi slijeva je voditelj Dragan Dražić)
Glazbenici, vokalne i instrumentalne skupine s područja Slavonije: Donji Andrijevci (Brodsko-posavska ž.), KUD "Tomislav", 14.1.1999. - muška pjevačka skupina (prvi slijeva je voditelj Dragan Dražić)
Radni materijali Naile Ceribašić - fotokopirani radni materijali o izradi tambura
Razgovor s glazbenikom Ivanom Cviljakom o sviranju na svadbama u Zagrebu, 29.1.2019., Zagreb ( 2 )
Razgovor s glazbenikom Ivanom Cviljakom o sviranju na svadbama u Zagrebu, 29.1.2019., Zagreb ( 1 )
45. Međunarodna smotra folklora u Zagrebu: koncert “Umijeće Gilakija"ansambla “Gil va Amard” iz Gilana, Zagreb, 23.7. 2011.
Norma i individuacija u deseteračkim napjevima s područja Slavonije
43. Brodsko kolo. " Alaj pjevam i pjevati znadem!", 11. smotra folklornih pjevačkih skupina Slavonije, Baranje i Srijema, Slavonski Brod, 10.2.2007. (2)
1. Nastup skupine The Slip,Sesvete, klub “Forum Jazz”, 11. 2. 2005. (2) 2. ženski tamburaški sastav “Garavuše”, Kutjevo, 2.6.2005.
Brodsko kolo - Alaj pjevam i pjevati znadem, 6. smotra folklornih pjevačkih skupina slavonije, Baranje i Srijema, Slavonski Brod, 2. 2. 2002. (2)
Brodsko kolo - Alaj pjevam i pjevati znadem, 6. smotra folklornih pjevačkih skupina slavonije, Baranje i Srijema, Slavonski Brod, 2. 2. 2002. (1)
Brodsko kolo - Alaj pjevam i pjevati znadem: 2. smotra folklornih pjevačkih skupina Slavonije, Baranje i Srijema, Slavonski Brod, 7.2.1998. (2)
Brodsko kolo - Alaj pjevam i pjevati znadem: 2. smotra folklornih pjevačkih skupina Slavonije, Baranje i Srijema, Slavonski Brod, 7.2.1998. (1)
XXVII Međunarodna smotra folklora u Zagrebu 1993. Nastup sudionika smotre - Gradec 23.7. 1993.
Glazba i ples nacionalnih manjina u Hrvatskoj: Društvo perojskih Crnogoraca "Peroj 1657.", KUD "Marco Garbin" i guslar Ljubo Radović. Peroj, Rovinj i Rijeka, 14.-15. 2. 2003. te susret s članovima KUD-a "Ivan Goran Kovačić" iz Lovasa, Lovas, 14. 3. 2003.
Hrvatska narodna glazbala. Izbor snimaka iz fonoteke IEF.
32. MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA "OBNAVLJAMO BAŠTINU". ZAGREB, 22. - 26. 7. 1998. Snimanje repertoara grupa učesnica u muzejskom prostoru "Klovićevi dvori" (snimanje vodili: Joško Ćaleta i Naila Ceribašić, snimatelj: Vito Gospodnetić). Vitez, Zorica (stručna i umjetnička ravnateljca)
Svadba u Rakitovici, 3. svibnja 1986. Pjesme i svirka vokalno-instrumentalnog sastava.
Glazba u svadbenim običajima sela Rakitovica u Slavoniji 1985. i 1986. Seminarski rad iz etnomuzikologije na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.
Ruža Bonifačić (1960. - 2014.): nekrolog (biografija i prinos etnomuzikologiji), objavljeni radovi, sudjelovanja na skupovima i predavanja te građa pohranjena u dokumentaciji IEF-a
43. Brodsko kolo. " Alaj pjevam i pjevati znadem!", 11. smotra folklornih pjevačkih skupina Slavonije, Baranje i Srijema, Slavonski Brod, 10.2.2007. (1)
“The Beautiful Day”, nastup u klubu Scout, Samobor, 29.1.2005.
1. Marija Tuksar, međimurska pjevačica, rođ. 1939., Vratišinec, 22.5.2005. (2.dio)
1. Ciotog, hrvatska irska skupina, Split, 16.5.2005. (2.dio) 2. Marija Tuksar, međimurska pjevačica, rođ. 1939., Vratišinec, 22.5.2005. (1.dio)
1. Svetha Sarađen (rođ. 1959., okolica Zadra), sviračica usne harmonike, Metković, 14.5.2005. 2. Ciotog, hrvatska irska skupina, Split, 16.5.2005. (1. dio)
Nastup skupine The Slip_x000B_Sesvete, klub “Forum Jazz”, 11. 2. 2005. (1)
Razgovor s članovima skupine “The Slip”, Zagreb, 25.2.2005. (2. dio)
Razgovor s članovima skupine “The Slip”, Zagreb, 25.2.2005. (1. dio)
Tea Žakula, IEF, 26.10.2004.
Gordana Evačić, cimbulašica, Koprivnica, 25.3.2003.
Tea žakula (rođ. 1983.), Vinkovci, sviračica tradicijskih instrumenata, snimljeno u IEF 18.11.2001. (2. dio)
Tea Žakula (rođ. 1983.), Vinkovci, sviračica tradicijskih instrumenata, snimljeno u IEF 18.11.2001. (1. dio)
1. i 2. Milica Tuševljak, sviračica na dijatonskoj harmonici, Oprić (Lovran), 26.5.2005. 3.-11. Ivana i Franjo Turčić, svirači na sopele, Sv. Vid Dobrinjski, 27.5.2005.
Marica Stanković, sviračica bajsa, rođ. 1921., iz Žakanja ,(svirala prije II. Svjetskog rata pa do 1948.g.). Razgovor vođen u Karlovcu 21. 2. 2004.
18. događanje amaterske folklorne scene grada Zagreba, Centar za kulturu Novi Zagreb, 7.6.1995.
Milica Tuševljak, dijatonska harmonika, Oprić (Lovran), 26.5.2005.
Guslarica Ruža Jolić, Omiš, 16. 5. 2005. (2)
Guslarica Ruža Jolić, Omiš, 16. 5. 2005. (1)
Procesija za križem - Jelsa, 2000.
Susret lijeričara i nazdravičara, Cavtat, 11.11.2001. 2. dio
Susret lijeričara i nazdravičara, Cavtat, 11.11.2001. 1. dio
“ Istarski etnomuzikološki susreti ”, Roč 10. i 11.5.2003. Završna rasprava 11.5.2003. Teme: medijska prezentacija folklorne glazbe, školstvo kao način očuvanja tradicije, sljedeći skupovi
“ Istarski etnomuzikološki susreti ”, Roč 10. i 11.5.2003. Rasprave nakon predavanja - tema: Zaštita tradicijskog glazbovanja
16. smotra folklora “Na Neretvu misečina pala”, koncert 4.5.2000., Metković
Sviračice tradicijskih glazbala u Hrvatskoj: Razgovor s Nane Špoljarić, 12.10.2001.
Glazba i ples nacionalnih manjina u Hrvatskoj: Zajednica Roma Primorsko-goranske županije, KUD "Romsko jedinstvo", Rijeka, 29. 3. 2003.
Glazba i ples nacionalnih manjina u Hrvatskoj: Aleksa Pavlešin, svirač bandure, pripadnik ukrajinske manjine, Zagreb, 5. 6. 2003.
Glazba i ples nacionalnih manjina u Hrvatskoj: Svirači Bošnjaci iz Gunje, Gunja, vjerojatno svibnja 2003.
1.Svirač meha Bruno Matošić, Ružići kraj Sv. Nedjelje, 30. 3. 2003. 2. Glazba i ples nacionalnih manjina u Hrvatskoj: Saša Kabilji, izvođač sefardskih romanci,Zagreb, 1. 4. 2003.
Crnogorske pjesme
Brodsko kolo - Alaj pjevam i pjevati znadem, 6. smotra folklornih pjevačkih skupina slavonije, Baranje i Srijema, Slavonski Brod, 2. 2. 2002.
35. Međunarodna smotra folklora u Zagrebu, 18.-22. srpnja 2001. Snimanje božićnog repertoara skupina učesnica
35. Međunarodna smotra folklora u Zagrebu, 18.-22. srpnja 2001. Snimanje božićnog repertoara skupina učesnica
35. Međunarodna smotra folklora u Zagrebu, 18.-22. srpnja 2001. Snimanje božićnog repertoara skupina učesnica
Prikupljanje građe za MSF 2001. - Slobodnica, 26. veljače, 2001. KUD "Šokica" (ženska pjevačka skupina) - adventske i božićne pjesme.
Širi izbor građe za CD Hrvatska - kaseta II
Širi izbor građe za CD Hrvatska - kaseta I
21st Symposium of the ICTM Study Group on Ethnochoreology, Korčula, 2.-9.07.2000. Workshops (located on the island of Badija; transfer at 14.15). Goran Oreb & Barbara Sparti, 4.07.2000.
21st Symposium of the ICTM Study Group on Ethnochoreology, Korčula, 2.-9.07.2000. 1) Final discussion and closing ceremony, 8.07.2000. 2) Discussion after the film "Ples od boja ", 8.07.2000.
21st Symposium of the ICTM Study Group on Ethnochoreology, Korčula, 2.-9.07.2000. 1) Discussions (Doliner, Lee Ruyter, Nahachewsky, Anis Md Nor, Andus L'Hotellier, Glauser, Loutzaki, Quigley), 7.07.2000. 2) Discussion (Kaeppler, von Bibra Wharton, Laffranchini, Dincer, Manos, Maners), 8.07.2000.
21st Symposium of the ICTM Study Group on Ethnochoreology, Korčula, 2.-9.07.2000. Discussion (Stavélová, Felföldi), 6.07.2000. Business meeting (with Sub-Study Group reports) Demonstration: Eva Kröschlová, Structural analysis of Arbeau's sword dance "Les Bouffons" (1588)
21st Symposium of the ICTM Study Group on Ethnochoreology, Korčula, 2.-9.07.2000._x000B_Panel session chaired by Georgiana Gore (Francuska): Ownership and appropriation of tradition in dance, 6.07.2000.
21st Symposium of the ICTM Study Group on Ethnochoreology, Korčula, 2.-9.07.2000. Disscussions (Eriksen, Foley, Grau, Nilsson, Stavélová), 6.07.2000.
21st Symposium of the ICTM Study Group on Ethnochoreology, Korčula, 2.-9.07.2000. Disscussions (Sparti, di Lecce, Snyder, Kealiinohomoku, Bakka, Coros, Décoret, de Carvalho, Chao), 5.07.2000.
21st Symposium of the ICTM Study Group on Ethnochoreology, Korčula, 2.-9.07.2000. Disscussions (Van Zile, Torp, Van Craenenbroeck, Bagur-Vitez,Giurchescu, Čapo Žmegač, Staro), 4.07.2000.